Duşakabin Gideri Suyu Çekmiyor

Duş alarak rahatlamak isterken, daha önceleri tıkandığı halde önemsemediğimiz gider iyice tıkanır, duşakabin gideri suyu çekmiyor hale gelir ve banyoda küçük bir gölet oluşarak bütün keyfinizi kaçırır. Duşta iken bulunabilecek en kısa vadeli çözüm pompa ile açmaya çalışmak olacaktır. Bu çözüm yolu maalesef ki tıkanıklığı açmaya yetemeyecektir çünkü banyodaki bu tıkanıklıklar basit olmayan bir problemdir. Boruların döşenmesindeki işçilik hatasıyla başlayıp, suyun kirecinden, sabunun ve şampuanın içerisindeki gliserin yağının donmasından ve saç, sakallılarının birikmesinden kaynaklanan zorlu bir tıkanıklıktır. Özellikle de banyo giderlerine biriken saç ve sakal kılları zamanla gelen bütün her şeyin akışını engelleyerek tutar ve böylece birikmelere ve tıkanmalara sebep olur.

duşakabin gideri su çekmiyor

Duşakabin gideri suyu çekmiyor iken yapılacak bazı yanlış müdahaleler, tıkanıklık probleminin üzerinde su kaçağı veya sızıntısını da ekleyebileceği için dikkatli olmakta fayda vardır. Kireçleme ve kılların birikmesinden olduğunu düşündüğümüz gidere kimyasal lavabo açıcılardan döküldüğünde, bu kimyasal maddeler plastik boruların contalarını gevşeterek eritmekte ve alt kat komşunun banyosuna su sızdırmaya sebep olabileceğinden bilinçsiz müdahalelerden kaçınmak gerekir. Banyo süzgeçleri gerektiği gibi kıllardan temizlenerek tıkanma engellenmeye çalışılır fakat engellenemediği noktalarda diğer duş gideri temizlik yöntemlerine başvurulması gerekir. Eğer ki tıkanıklık çok ileri safhada değilse el pompası nispeten tıkanıklığı açmada yardımcı olabilir. Dikkatli kullanılan kimyasal maddeler de açamadıysa profesyonel tıkanıklık açma firmalarını aramak gerekir.

Yapılan bütün müdahalelere rağmen duşakabin gideri suyu çekmiyor durumunda ise teknolojik cihazlarla gider açan teknik servislerden yardım almak borulara zarar vermeden açmak için önemlidir. Profesyonel yöntemlerle duş giderindeki tıkanıklık nasıl açılır?

  • Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı olan kısım belirlenir
  • Yaylı sistemle gidere gönderilen tel tıkalı kısımdaki bütün kirleri iteleyerek boşluğa doğru ilerletir
  • Boruların eğimli yerlerinde biriken kirleri de rahat hareket edebilen bu tellerle açmak mümkün olmaktadır.
  • Atık su borularına hiç zarar vermeyen bu yöntemle tıkanıklık giderilir.
  • Gider açıldıktan sonra borulara gönderilen kameralı bir cihaz ile boruların tıkanma sebepleri ve ileride meydana gelebilecek hasarlar da tespit edilerek tedbir alınması sağlanır.
Tıkla ARA : 0551 231 83 55