evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik

Evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik bilgi veya video mu arıyorsunuz ? Lavabo açıcı ve pompa kullanımı dışında kalan yöntemler risk içerir. Hatta lavabo açıcı yanlış kullanım olursa zehirlenme ve patlama meydana gelebilir. Ayrıca tesisata dökülen porçöz vs gibi kimyasallar tepkimeye uğrayarak pimaşlara zarar verir alt kısımdaki görseli iyi inceleyiniz.

kimyasal kullanılan pimaşın son hali

Kimyasal tepkime vererek pimaşı eritmiştir ve kullanılmaz hale getirmiştir. Tüm bu sorunları yaşmamak için profesyonel yardım almanızı öneriyoruz. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında servis veren lavabo tıkanıklığı açma firmamızı arayınız.

Borular içerisinde biriken yağ, tortu, katran haline gelmiş atıklar boruları tıkayarak zamanla taşmalara, kötü koku ve mikroplara sebep olmaktadır. Tıkanmalar ve kötü kokulardan korunmak için beş yıl ve üzeri kullanılan lavabolar basınçlı su jeti ile yıkanmalıdır. Basınçlı su jetiyle yıkanan lavaboların borularının ömrü daha uzun olmakta, içi temiz olduğu için borulardan geçen suyun debisi daha fazla olacağından kir tutması ve böylelikle tıkanmalar daha az olacaktır. Su jetiyle yıkanmayan lavabolarda zamanla su akışı yavaşlar ve tıkanıklık başlar. Evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik ? Sorusuna herkesin bir cevabı var fakat doğru ve en etkili çözümün hangisi olduğunu işin uzmanları daha iyi bilmektedir.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Nalburlarda çok cüzi fiyatlara satılan, lavabo açmada en iyi teknik olarak da bilinen kıvrımlı lavabo açma teli, tıkalı lavabonun giderinden yavaşça gönderilir, giderin dirsek ve kıvrımlı bölümlerine gelindiğinde biraz zorlayarak tıkanıklığın olduğu kısma getirip pislikleri parçalayarak açmaktır.

Basit tıkanıklıkları açmak için, bir bardak karbonat lavabonun süzgecinden akıtıp üzerine temizlik sirkesinden bir bardak dökülür. Kimyasal reaksiyona gireceğinden korunmak için eldiven giyilmesi ve lavaboya bolca sıcak su dökülmesi gerekir.

Zahmetli olsa da tıkanıklıkları açmada etkili olan basınçlı su kullanma tekniği için, en az beş metre uzunluğundaki bahçe hortumunun bir ucu tazyikli su gelen çamaşır makinesinin musluğuna su kaçırmayacak şekilde bağlanır, diğer ucu tıkanıklığa varıncaya kadar gidere salınır. Gidere bırakılan hortumun su akıtmaması için özen gösterilerek musluk açılır ve giderdeki tıkanıklık tazyikli suyla giderilir.

Lavabodaki tıkanıklığı açmak için en basit uygulamalardan biri de pompalama tekniğidir.

Metal elbise askıları tıkanan lavaboları açmak için kullanılmaktadır. Elbise askılarının düğüm yerleri açıldıktan sonra tıkalı lavabo deliğinden gönderilerek tıkanıklık giderilebilir.

Sıralanan maddeler, evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik sorusunu cevaplandırmaktadır. Kısa sürede tekrarlanabilecek tıkanıklık riskinden kurtulmak, bir günde yapılacak işi iki saatte bitirmek, lavabo açma işlemleri sırasında meydana gelen suyun eve taşması korkusundan kurtulmak için kanal tespit kameraları ve lavabo açma makineleri kullanan tesisatçı çağırmak en kesin çözüm olarak gözükmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55