Kola Lavabo Tıkanıklığı Açar mı

Kola lavabo tıkanıklığı açar mı ? basit bir tıkanıklık dahi olsa kola tıkanıklığı açamaz bireysel yöntemle tıkanıklığı açmak istiyorsanız pompa yardımı ile açabilirsiniz. Eğer profesyonel robotla tıkanıklık açtırmak isterseniz 99 TL den başlayan fiyatlarımızla bizi arayabilirsiniz.

Sebzeleri yıkadığınızda su evyede birikiyor, duş sırasında kirli su ayaklarınızda birikip akıp gitmiyor, tuvalet giderleri hızlıca çekmiyorsa bu artık gider borularının tıkandığını gösterir. Tıkanan mutfak, banyo, küvet, tıkanıklığını açmak için ilk yöntem pompalamaktır. Pompa basit tıkanıklıkları anlık giderir fakat zamanla tekrar tıkanıklık meydana getirir. Şayet tıkanıklık basit değilse pompa ile anlık açılan tıkanıklığı kesin ve kalıcı olarak açmak için farklı çözümler bulunması gerekir. Bu çözümlerden biri de boruları eritip zarar verdiğinden ve insan sağlığına tehdit oluşturan kimyasal lavabo açıcılardır. Kimyasal madde kullanmayı sevmeyip doğal yolları kullanmak isteyen kişiler, ev hanımlarının arasında dolaşan kolanın lavaboya döküldüğünde tıkanıklığı açtığı söylentisinin doğru olup olmadığını görmek ister. Gerçekten kola lavabo tıkanıklığı açar mı ? Diye düşünüp pompalamanın etki etmediği lavaboya kola dökerek ve sonucu beklemeye başlar.

İçerisinde asit olduğundan kolanın, borular içerisindeki tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritip açacağını düşünürler. Tıkanık borularına döküp, kola lavabo tıkanıklığı açar mı? Diye merakla bekleyenler tıkanıklığın açılmadığını fark edip bunun tamamen söylenti ve şehir efsanesi olduğunu görürler. Kimyasal lavabo açıcı kimyasal ürünler içerisinde var olan asitler gibi düşünüp kolanın da bu etkiyi yapacağı düşünülür. Kolanın içeriğinde bulunan asit lavabo tıkanıklığını gideren kimyasal ürünlerdeki asit kadar güçlü olmadığından bu etkiyi yapmaz. Hatta kimyasal ürünlerdeki asit o kadar güçlüdür ki boruların contalarını eritip akıtmasına sebep olup daha büyük hasara yol çıkaracak kadar kuvvetlidir.

Kola lavabo tıkanıklığı açar mı ? Sorusuyla karşılaşan teknik servis ekipleri bunun doğru bir yöntem olmadığını ifade ederler. Tıkanıklık fazla yoğun ve yapılan teknik ve taktikler işe yaramadıysa en doğru yol kırmadan lavabo açma yöntemiyle kesin çözüme ulaşmaktır. Gelişmiş teknolojiyi kullanan ekipler kameralı ve kamerasız sistemlerle tıkanıklığın neden kaynaklandığı bulup, giderlere gönderilen robotik cihazların uçlarındaki aparatlar boruyu tıkayan maddeleri ilerleterek açar. Açılan boruların tıkanma sebebi işçilik hatasından kaynaklı harç kalıntısı veya yanlış montaj gibi sebeplerden kaynaklanıyorsa tıkanma ihtimali söz konusu olabilmektedir. Lavaboya atılan maddelerden kaynaklı tıkanma ise uzun bir zaman tıkanma ihtimali zayıf olarak görülmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55