Lavabo Tıkanıklığını Ne Açar

Lavabo tıkanıklığını ne açar sorusu her ev hanımının cevabının olması gereken ve günlük hayatta sık karşılaşılan ciddi sorunlardan biridir. Tıkanıklığın tekrarıyla giden pis sular geri dönmeye başlamaktadır. Tıkanan borunun oluşturduğu sorun ise alt kata sızan su kaçağıdır. Kimyasal açıcılara ya da ustalara başvurmadan önce denenmesi gereken pratik yollar vardır. Sirke ve karbonat ile doğal yöntemlerden biridir. Sirke ve tuz, pompa, tel ya da elbise askısıyla kimyasallara başvurmadan önce denenmesi gereken yöntemlerdir. Önce denenmesi gereken bu doğal yöntemlerden istenilen sonuç alınmazsa profesyonel ustalara başvurmak doğru bir tercihtir. Gereken önem verildiğinde tıkanıklık gibi sorunlar da ortadan kalkar. Tıkanıklığın olmaması için ayda 1 defa karbonat ve sirke karışımı yapılarak lavabo açma veya temizliği yapılması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Lavabo tıkanıklığını ne açar sorusunun cevabı için bir diğer yöntemde kimyasal olan lavabo açıcılarıdır. Önce sıcak suyun hazır bulunması gerekmektedir. Sonrasında lavabo açıcıyı tıkanan lavaboya yavaşça ve sıçratmadan dökerek vücut için tehlike bir nebze de olsa kalkmış olacaktır. O anda havayı solumamak da önemli bir detaydır. Astım, koah gibi nefes darlığı sorunları yaşayan insanların bu maddeleri kullanmamaları önerilmektedir. Lavabo açıcılar toz, sıvı ya da jel halinde satılmaktadır. Kimyasal olan bu lavabo açıcılar borulara zarar verdiğinden çoğu zaman tadilata ihtiyaç duyulmaktadır. Lavabo açıcıların ten teması halinde ciddi yaralanmalara sebep olduğu gerçektir. Bu durumda uzman doktorlara başvurmak gerekmektedir. Olabildiğince kimyasal lavabo açıcılara başvurmamak gerekir.

Lavabo tıkanıklığını ne açar sorusuna bir başka cevap da profesyonel ustalara yani teknolojik cihazlara olan ihtiyaçtır. Gider borusunda bulunan tüm tıkanıklığı kanal açma makinesiyle kısa bir sürede açmaktadır. Bu cihazlar borunun içerisindeki tıkanıklığı görüntülemektedir. Doğal yöntemlerin ve kimyasal açıcıların yetersiz kaldığı durumlarda sorunun kalıcı olarak çözümü için profesyonel olarak kameralı cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Önüne geçilmeyen tıkanıklığın sağlık yönünden birçok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Örneğin; oluşan bakterilerin sağlığı olumsuz etkilemesidir. Tıkanıklığın oluşmaması için katı maddelerin, çamurlu yiyeceklerin, çay posasının lavabo içerisine dökülmemesi gerekmektedir. Bunun dışında tıkanıklığın teknik bir nedeni de eğimsiz olan gider borusudur. Binanın eski yapıda olması, işçiliğin hatalı olması gibi teknik sorunlar da tıkanıklığı ortaya çıkarmaktadır.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55