Tıkalı lavabo gideri açma yolları

Tıkalı lavabo gideri açma yolları nelerdir pratik olarak lavabo açmanın yolları var ancak en doğrusu için uzmanı ile çalışmak olacaktır. Pompa ve lavabo açıcılar işe yaramadı ise makineli robotla lavabo açan tesisat firmamızı arayınız.

Yapı içerisindeki mutfak ve banyo gibi alanlarda lavabo tıkanmaları yaşanabilmektedir ve bu tıkanıklıklara neden olan eylemler ve işlemler bulunmaktadır. Tabak yıkama sonucu yemek artığının lavaboya dökülmesi, suda çözünmesi zor yağların gidere dökülmesi, gider boruları içerisinde zamanla oluşan kireçlenmeler, boru tesisatının kurulum aşamasında su akışı için gereken eğimin verilememesi mutfak borularında tıkanmalara neden olmaktadır. Banyo lavabolarında ise tıraş sonrası kılların dökülmesi, kireçlenmeler ve tesisat montajı aşamasındaki inşaat kalıntıları sorun oluşturabilmektedir. Tıkalı lavabo gideri açma yolları eski dönemlerde gayet pratik ve kısa sürede sonuç veren ama sorunu tam olarak çözemeyen yöntemler ile gerçekleştirilmekte iken günümüzde akıllı cihaz teknoloji ile birlikte daha kalıcı ve uygun metotlar ortaya çıkmıştır.

İlk ilkel metotta bir bardak karbonat ve sirke lavaboya dökülür ve bu iki maddenin etkileşimi ile tıkanmaya sebep olan cisimleri eritmesi beklenir. İşlem bitiminde sıcak su dökülmek suretiyle süreç tamamlanır. Pompa kullanarak gerçekleştirilen işlemler ise çok eski zamanlardan beridir uygulanmakta olup lavabo gideri pompa yardımıyla tamamen kapatılır ve pompalama işlemi yapılır. Tıkalı lavabo gideri açma yolları olarak lavabo açma teli veya askıda kullanılabilmektedir. Askı veya lavabo teli düz bir konuma getirilip uç kısmının kanca şekline bürünmesi sağlanır ve giderden içeri sokulmak suretiyle yabancı cisimlerin bu kancaya takılması beklenir. Pek çok yerde bulunabilecek nitelikte olan kimyasal madde karışımı lavabo açıcıları kullanarak da tıkanıklık giderilmeye çalışılmaktadır. Bu kimyasallar insan sağlığı için tehlike arz edebileceğinden steril çalışmakta fayda vardır.

Lavabo açıcılar gidere döküldükten sonra kaynar su geçirilmesi ile prosedür tamamlanmaktadır ancak bu metot borulara ve contalara zarar verme ihtimali bulunduğu için çok fazla tercih edilmemelidir. Tıkalı lavabo gideri açma yolları olarak ileri teknoloji ile ortaya çıkarılmış ekipmanları kullanmakta yarar vardır. Yüksek çözünürlükte görüntü kaydı yapan kameralı cihaz veya kızılötesi ışınlar gönderen akıllı cihazlar ile tıkanıklık yeri ve nedeni noktasal olarak tespit edilir. Tıkalı yere müdahale işlemi ise robotlu cihazlar ile gerçekleştirilmekte olup işlem sorun çıkarmadan ve sistemi hasara uğratmadan tamamlanmaktadır. Sonrasında ise sorunun tam olarak çözüldüğünden emin olabilmek için gerekli kontrol işlemleri yürütülmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55