Tıkalı Mutfak Borusunu Kameralı Robotla Açan Firmalar

Tıkalı mutfak borusunu kameralı robotla açan firmalar başında Çözüm Merkezi Avrupa ve Anadolu yakasında 99 TL fiyatla gelmektedir. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır ? özel kameralı cihazlar ve kanal temizleme makineleri kullanarak tıkanıklık kısa sürede açılır.

Makine İle Lavabo Tıkanıklığı Açan Firma

Ev ve işyerleri gibi yapı alanlarında sıklıkla karşılaşılabilen tesisat sorunlarından birisi de lavabo tıkanıklıklarıdır. Bu sorunun yaşanmasına belli başlı kullanım yanlışlıkları ve montaj hataları sebep olmaktadır. Düzenli olarak yapılan gider boruları temizliği ile yemek artığı ya da büyük boyutlu cisimlerin atılmasından kaynaklanan tıkanmaların önüne geçebilmek mümkündür. Ayrıca sistem içerisindeki borularda zamanla meydana gelen korozyon, donmuş zemin etkisiyle borularda oluşabilecek kırılma ve hasarlar, borular içerisinde göbekli boru yerlerinin oluşması ve sızdıran bağlantı noktaları gibi unsurların etkisiyle de tıkanma sorunları meydana gelebilmektedir. Tıkalı mutfak borusunu kameralı robotla açan firmalar ilk olarak lavabo giderlerini kontrol eder. Gider içerisinde tıkanma olduysa lavabodaki su akış hızı yavaşlar.

Giderdeki tıkanıklık seviyesi arttıkça pis sular geri gelmeye başlar ve pimaş borularındaki ek yerleri sızdırma yapabileceğinden alt katlara sızıntı oluşabilir. Piyasada birçok yerde satışa sunulan lavabo açıcı isimli kimyasalların kullanımı oldukça yaygın olmasına rağmen bu kimyasalları dökmek , boruların ve contaların sağlığı açısından doğru bir müdahale şekli değildir. Lavabo açıcıları asidik özellikte ve eritme etkisine sahip olduğundan kısa vadede tıkanıklığı giderse de borular ve contalarda eritme ve deformasyonlara sebep olabilmektedir ve insan sağlığı açısından zararlı nitelikte malzemelerdir. Tıkalı mutfak borusunu kameralı robotla açan firmalar önerilerine göre uzun vadede bu kimyasalları kullanmak tesisata vereceği büyük çaplı zararın etkisiyle çok daha yüksek maliyetlere sebep olabilmektedir.

Lavabo açıcı kimyasalların haricinde sirke ve karbonat karışım ile lavabo tıkanıklığı gidermek, pompa uygulayarak tıkanıklık açmak, tel ya da elbise askısı ile tıkanıklık açmak gibi basit nitelikli ve ilkel metodlar da mevcuttur. Ancak bu tarz yöntemler kısa süre içerisinde tıkanıklığı gidermiş gibi hissettirebilir ancak sorunun tam olarak çözülmesi mümkün değildir. Bu metotlar yerine daha teknolojik bir yöntem robotla lavabo tıkanıklığı açmaktadır. Tıkalı mutfak borusunu kameralı robotla açan firmalar aracılığıyla gerçekleştirilen bu işlemler tesisat borularına zarar vermeden gerçekleştirilmekte ve sorunun tam olarak çözülmesi mümkündür. Kameralı görüntüleme cihazı destekli yapılan bu çalışmalar ile işlem bitiminde tıkanıklık sorunun giderildiğine dair kontrol gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreçlerin profesyonel bir ekip tarafından titiz bir çalışma ile gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55